Informacje off

 • Red Bull X-Alps powraca. Faron gotowy

  materiały prasowe 30-10-2014 11:47

  Ekstremalny rajd przygodowy Red Bull X-Alps powraca na górskie szlaki Alp! Jego uczestnicy będą mieli do pokonania trasę prowadząca przez góry od Salzburga do Monako, której odległość szacuje się w linii prostej na 1000 km. W elitarnym gronie na linii startu zobaczymy również Polaka - Pawła Farona!

  Skomentuj (0)
 • "Everest - poza krańcem świata" w kinach od 21 listopada

  materiały prasowe 30-10-2014 11:31

  W końcu załatwiliśmy tego skurczybyka - to słynne zdanie wypowiedział 29 maja 1953 roku Nowozelandczyk Edmund Hillary tuż po tym, jak jako pierwszy człowiek na świecie wszedł na najwyższą górę na Ziemi. Teraz, dzięki pierwszej w historii produkcji, która łączy oryginalne zdjęcia i nagrania z legendarnej wyprawy z zapierającymi dech w piersiach ujęciami szczytu w technologii 3D, mamy okazję poznać dramatyczne szczegóły tamtej ekspedycji. "Everest - poza krańcem świata" w kinach już od 21 listopada.

  Skomentuj (0)
 • Stephan Siegrist gościem 12. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

  Mariusz Wilanowski/KFG 28-10-2014 12:35

  W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 12. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Jednym z festiwalowych gości będzie wybitny wspinacz - Stephan Siegrist.

  Skomentuj (0)
 • VII Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki

  materiały prasowe 27-10-2014 15:03

  W niedzielę 26 października w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbył się VII Katowicki Festiwal Biegowy - Maraton Kukuczki. Było to wydarzenie wyjątkowe z uwagi na fakt, iż jego termin połączono z obchodami 25. rocznicy śmierci patrona biegu. W imprezie udział wzięli amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. W zależności od możliwości i chęci zawodnicy wystartowali w biegu na dowolnym dystansie lub spróbowali swoich sił w pieszej rywalizacji Nordic Walking.

  Skomentuj (0)
 • Łemkowyna Ultra Trail po raz pierwszy

  materiały prasowe 27-10-2014 15:01

  W dniach 24-25 października po raz pierwszy w rejonie Beskidu Niskiego odbyły się zawody na dystansach ultra. Łemkowyna Ultra Trail to biegi górskie na 150, 70 oraz 29 km, których trasy wytyczono Głównym Szlakiem Beskidzkim.

  Skomentuj (0)
 • "Poza błękitem". Książka i wizyta Nuno Gomesa w Polsce

  materiały prasowe 27-10-2014 12:33

  Jeden człowiek, dwa rekordy, dziesiątki tysięcy godzin spędzonych pod wodą. Nurkowanie, w którym liczy się perfekcyjny plan i maksymalna osiągalna dla człowieka głębokość. Nurkowanie, które jest sensem życia. Przez biografię Nuna Gomesa przewijają się najciekawsze postaci nurkowego światka - niedościgły Sheck Exley, wytrwały Jim Bowden, nieustraszony John Bennett - ale też znakomici polscy nurkowie, dla których udział w projektach Nuna był początkiem ich własnej kariery nurkowej.

  Skomentuj (0)
 • Podróż trwała 860 dni. Przeszedł wzdłuż Amazonki. "Spotkałem plemiona, które były mną przerażone" [WYWIAD]

  rozmawiał Dominik Szczepański 26-10-2014 18:25

  - Przygoda zaczyna się wtedy, gdy muszę się uczyć nowych rzeczy, żeby przetrwać. Jadąc do Amazonii nie potrafiłem polować, zakładać pułapek, rozpalać ogniska bez zapalniczki. Człowiek obrasta doświadczeniami, kiedy wystawia nos poza swoją strefę komfortu - mówi Ed Stafford, pierwszy człowiek, który przeszedł całą długość Amazonki.

  Skomentuj (63)
 • off

  Rekord Baumgartnera pobity przez dyrektora Google

  Łukasz Godlewski 25-10-2014 12:43

  Rekord Felixa Baumgartnera - skok z najwyższej odległości - przetrwał tylko dwa lata. Pobił go dyrektor firmy Google, Alan Eustace. Skok oddał ze stratosfery z wysokości 41,5 km. Eustace wystartował w balonie helowym z Roswell w stanie Nowy Meksyk - tego samego miasteczka, w którym rzekomo w 1947 roku rozbiło się UFO. Po dwóch godzinach wzleciał na ponad 41 km. Spadał przez 15 minut. W spadku swobodnym (trwał ok. 4,5 minuty) pobił barierę dźwięku. W szczytowym momencie prędkość wyniosła 1320 km/h.

  Skomentuj (17)
 • 25 lat temu zginął Jerzy Kukuczka. ''Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie''

  Dominik Szczepański 24-10-2014 16:18

  To słowa modlitwy, którą często powtarzał Jerzy Kukuczka. 25 lata temu odpadł od południowej ściany Lhotse. Mimo że dwa lata wcześniej zdobył swój czternasty ośmiotysięcznik, nie przestał szukać wyzwań w najwyższych górach świata. - To byłoby zaprzeczenie wszystkiego, co robiłem do tej pory - tłumaczył.

  Skomentuj (24)
 • off

  Pure Powder Tour zawita do Katowic

  materiały prasowe 24-10-2014 14:05

  Pure Powder Tour, cykl kinowych premier najlepszych filmów narciarskich i snowboardowych, już w najbliższą sobotę, 25 października, zawita do katowickiego kina Kosmos. Filmy takie jak "Days Of My Youth", "Nipple Deep" i "Afterglow" to jednak nie jedyne atrakcje jakie czekają na entuzjastów sportów zimowych. Przed projekcjami, w hallu kina odbędzie się wystawa sprzętu freeride'owego, służącego do jazdy w dzikim, górskim terenie.

  Skomentuj (0)