Informacje off

 • off

  Najlepsze filmy narciarskie i snowboardowe w Twoim mieście - Pure Powder Tour rusza w trasę już w październiku!

  materiały prasowe 17-09-2014 13:19

  Wszyscy fani narciarstwa i snowboardu tej jesieni z pewnością nie będą się nudzić! Rozpoczynający się 4 października 2014 Pure Powder Tour oznacza premiery kinowe najlepszych filmów narciarskich i snowboardowych. Cykl czterech imprez obejmie Kraków, Wrocław, Warszawę i Katowice. Oprócz najnowszych produkcji prezentujących wyczyny światowej elity narciarzy i snowboardzistów ekstremalnych, na przybyłych czekać będzie wystawa sprzętu adresowanego do entuzjastów sportów zimowych.

  Skomentuj (0)
 • Filmy Przeglądu w Lądku-Zdroju - Polska premiera "Valley Uprising"!

  Monika Strojny 17-09-2014 13:12

  W czwartek rusza XIX Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, w tym roku do Lądka przyjadą min. Wojtek Kurtyka, Kurt Diemberger, Rafał Sławiński, Denis Urubko, Alex Txikon, Adam Bielecki , Andrzej Paczkowski czy Andrzej Ciszewski. Będą także niemal wszyscy członkowie tegorocznych wypraw na K2 i Broad Peak oraz uczestnicy zejścia do najgłębszej jaskini świata. Ale Przegląd to nie tylko wspaniali goście, lecz także filmy i w tej edycji będziemy mieli okazję obejrzenia naprawdę niezwykłych obrazów.

  Skomentuj (0)
 • off

  Prawie siedem godzin o jaskiniach w Lądku Zdroju

  materiały prasowe 17-09-2014 12:54

  Tak, tak, jeśli zliczyć wszystkie prelekcje, wystąpienia, prezentacje w ramach panelu "Z Taternikiem w głąb Ziemi" i filmy o tematyce jaskiniowej zgłoszone do konkursu, wychodzi na to, że prawie siedem godzin spędzimy w Lądku w jaskiniach.

  Skomentuj (0)
 • Spisz się i ubierz się [KONKURS]

  Paweł Jeleniewski 15-09-2014 11:47

  Biegasz? Słyszałeś o Narodowym Spisie Biegaczy? Mamy dla Ciebie propozycję. Spisz się, a my Ciebie ubierzemy.

  Skomentuj (3)
 • off

  Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę pod Manaslu

  materiały prasowe 14-09-2014 17:19

  Po kilkudniowym marszu i kolejnych kilku dniach aklimatyzacji, Andrzej Bargiel i członkowie jego ekipy dotarli do bazy pod Manaslu. To właśnie szczyt tego ośmiotysięcznika będzie pierwszym celem młodego zakopiańczyka podczas jego najnowszej wyprawy - Manaslu & Cho Oyu Ski Challenge.

  Skomentuj (0)
 • Desant po latach. "Tylko życie może napisać taki scenariusz" [REPORTAŻ]

  Marek Grabowski 14-09-2014 16:43

  Porywa mnie huragan, coś mną gwałtownie szarpie. Spoglądam w górę i widzę piękny prostokąt mojego spadochronu - skrzydła. Teraz dopiero przypominam sobie, że miałem liczyć: 121-122-123, ale zupełnie o tym zapomniałem. Hamuję, skręcam w lewo i w prawo. Najpierw delikatnie, potem coraz ostrzej. To działa. Ale jazda! Poczucie szczęścia sięga apogeum. Świat jest wspaniały. Lecę. Wolny jak ptak. Chciałbym, by trwało to w nieskończoność.

  Skomentuj (0)
 • Tunel aerodynamiczny, czyli nietypowy sposób na regenerację

  Piotr Szubryt, Paweł Jeleniewski 10-09-2014 15:40

  Nie samym bieganiem żyje biegacz. Powoli zbliża się okres roztrenowania i trzeba pomyśleć o aktywnościach, które takich formach aktywności fizycznej, które pozwolą zregenerować zmęczony organizm. Wizyta w tunelu aerodynamicznym to świetny i nietypowy masaż. Podczas sesji w tunelu na nasze ciało działa równomiernie wiatr o prędkości ponad 170 km/h! Wiemy, co mówimy. Sprawdziliśmy!

 • off

  Powołanie Fundacji Narodowe Centrum Górskie

  materiały prasowe 09-09-2014 17:09

  6 września 2014 r. powołana została Fundacja Narodowe Centrum Górskie. Inicjatorem jej założenia jest Centrum Górskie Korona Ziemi, które powstaje w Zawoi pod Babią Górą. Członkami Fundacji są wybitni himalaiści, taternicy, a także dziennikarze, reżyser oraz inicjatorzy wydarzeń kulturalnych związanych z górami.

  Skomentuj (0)
 • off

  Lądek Trail - Bieg Himalaistów już 20 września

  Monika Strojny 09-09-2014 16:59

  Podczas XIX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju w sobotę 20 września już po raz trzeci odbędzie się bieg górski Lądek Trail na dystansie 7,5 i 15km.

  Skomentuj (0)
 • off

  Narty w środku lata?

  materiały prasowe 09-09-2014 16:51

  Może ktoś z Was widział niedawno śnieg w Katowicach i okolicach? Wszystko za sprawą dwóch narciarzy, mistrza polski Bartka Sibigi i najlepszego jibbera Marcin Pośpiecha, którzy na Śląsku kręcą właśnie ostatni part do swojego filmu - Crew Movie Project.

  Skomentuj (1)