Wspinaczka

  Wyprawa w góry wiosną i jesienią - jak się przygotować?

  mat. part. 14-03-2016 13:15

  Wycieczki w góry zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem - w końcu tutaj pogoda zmienia się bardzo szybko i często trudno ją przewidzieć. Zawsze trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Wiosna i jesień to cudowny okres na piesze wędrówki. Wiosną przyroda budzi się do życia, jesienią zaś krajobraz zmienia się w zupełnie inny. Jak ubrać się, by być dobrze przygotowanym na wędrówki po górach w tym okresie?

  Skomentuj (1)

  Wyprawa trekkingowa w góry - jak się przygotować?

  mat. part. 11-03-2016 13:48

  Spacery po górach to przyjemny sposób, aby się zrelaksować. Letnia pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a widoki zapierają dech w piersiach. Pamiętajmy jednak, że nagłe zmiany temperatury w górach zdążają się bardzo często musimy, więc odpowiednio ubrać się na wycieczkę.

  Skomentuj (0)

  Wspinaczka marzeń - w jaki sprzęt musimy zainwestować?

  mat. part. 09-03-2016 08:25

  Wspinaczka to świetny sposób, by być w ciągłym ruchu. Niezależnie od tego, czy uprawiamy ją w pomieszczeniu (wspinaczka halowa) czy w warunkach naturalnych - należy się do niej odpowiednio przygotować. Warto zrobić to od samego początku dobrze, bo brak sprzętu może skończyć się dla nas wypadkiem lub przynajmniej kontuzją. Dlatego w każdych warunkach należy zaopatrzyć się w specjalne buty wspinaczkowe, odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych (gdy chłodniej najlepiej termiczną) oraz pozostałe akcesoria, bez których na ściankę ani rusz.

  Skomentuj (0)
 • Zdobywania górskich szczytów możesz nauczyć się w mieście - ścianka wspinaczkowa

  Michał Brzozowski 30-10-2015 16:42

  Z wizytą na jednej z warszawskich ścianek wspinaczkowych. 11 metrów wysokości i kilkadziesiąt różnych dróg wejścia.

 • Akademia Górska. Przygoda na Mnichu [ZDJĘCIA]

  Dominik Szczepański 15-10-2015 16:10

  Przy okazji 11. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem odbyła się Akademia Górska. Wśród zajęć była i wspinaczka. Wybraliśmy się na Mnicha. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników w trakcie drogi na szczyt złapała nas burza śnieżna.

 • Jeden z jego wyczynów z 2012 roku. Dean Potter spaceruje po linie nad kanionem Enshi w Chinach

  Reuters 18-05-2015 13:59

  Oto jeden z wyczynów Deana Pottera z 2012. Spacerował wtedy po linie nad kanionem Enshi w Chinach bez żadnych zabezpieczeń. Amerykanin zginął w sobotę w Parku Narodowym Yosemite podczas skoku BASE. Nie żyje również jego towarzysz, Graham Hunt.

 • Nie żyje Dean Potter. Ostatni lot czarnoksiężnika z Yosemite

  Dominik Szczepański 18-05-2015 13:18

  Tacy jak on rodzą się raz na kilkadziesiąt lat. Uczą się fachu, stają się najlepsi, a potem wyznaczają nowe ramy. Dean Potter przez całe życie chciał latać. Zaczął jako wspinacz, a potem robił wszystko, by upadek zamienić w lot. W tym celu wymyślił nawet nowe dyscypliny sportu. Zginął w sobotę. Miał 43 lata.

  Skomentuj (133)
 • Nie żyje Dean Potter, wspinacz i BASE jumper, legenda Yosemite

  Dominik Szczepański 18-05-2015 09:29

  Amerykanin zginął podczas skoku BASE. Nie żyje również jego towarzysz, Graham Hunt. Potter był jednym z najwybitniejszych wspinaczy w historii. Wyznaczał nowe kierunki w wielu sportach ekstremalnych. Miał 43 lata.

  Skomentuj (192)
 • Trzymali się żyletek, dokonali niemożliwego

  Radosław Leniarski 15-01-2015 07:27

  Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson po 19 dniach wczepiania się palcami rąk i stóp w El Capitan, górę-legendę w Parku Narodowym Yosemite, dotarli na szczyt drogą zwaną Dawn Wall, najtrudniejszą na świecie dla skalnych wspinaczy

  Skomentuj (24)
 • Dwóch wspinaczy i najtrudniejsza droga świata! [ZDJĘCIA]

  Maciej Kucharski 11-01-2015 20:38

  Dwóch wspinaczy, Kevin Jorgeson i Tommy Caldwell są bliscy poprowadzenia nazywanej już przez niektórych "najlepszej wspinaczki stulecia". Droga "Dawn Wall" ma około 900 metrów wysokości.

Najczęściej czytane