"A Short Story About the Bad Winter" - obejrzyj w internecie

Niebezpieczne i spektakularne ewolucje, najlepsi polscy freeskierzy i wyjątkowe krajobrazy - wszystko to w najlepszym polskim filmie o tematyce freeski.

"A Short Story About the Bad Winter” to pierwsza produkcja o tematyce freeski w Polsce zrealizowanan na tak dużą skalę i z wykorzystaniem technik używanych dotychczas tylko w profesjonalnej kinematografii. Miejsca, w których realizowano projekt zostały wybrane tak, aby były unikatowe i różnorodne, począwszy od miast, przez dziewicze górskie tereny, po sesje na ogromnych skoczniach przygotowanych specjalnie na potrzeby projektu. Jest to pierwsze przedsięwzięcie w Polsce, przy realizacji którego wykorzystano jedynie niekomercyjne miejsca i najwyższej klasy sprzęt filmowy.

Na temat projektu głośno było już kilka miesięcy temu, kiedy uwagę mediów przyciągnęła wiadomość o pojawieniu się śniegu w Katowicach w samym środku lata. Za całe zamieszanie odpowiedzialna była ekipa Crew Movie Project.

Głównym partnerem medialnym Crew Movie Project jest VICE, który przy pomocy niestandardowych rozwiązań promuje całe przedsięwzięcie i pomaga nagłośnić projekt, mając swój udział w tworzeniu materiałów promocyjnych.

Na stronie VICE premierowo udostępniona została pierwsza z trzech części filmu "A Short Story About the Bad Winter”. W najbliższych dniach ukażą się również pozostałe dwa odcinki, ukazujące poczynania dwóch polskich freeskierów - Bartka Sibiga i Marcina Pośpiech. Po drugiej strony kamery stanął Michał Schwierc, odpowiedzialny również za ostateczny efekt wizualny filmu.

Premiery internetowe zaplanowano następująco:

12.12 - Premiera Części 1/3 - Vice.com

17.12 - Premiera Części 2/3 - Vice.com

23.12 - Premiera Części 3/3 - Vice.com

29.12 - Cały Film - Vice.com, CrewMovieProject.com

Kinowa premiera "The Short Story About The Bad Winter" miała miejsce 10 października w Krakowie. Tour premierowy odbył się w największych miastach Polski, m.in. w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, a projekcjom filmu towarzyszyły imprezy klubowe. W planach są jeszcze pokazy filmowe w innych miastach w Polsce oraz poza jej granicami.

Bohaterami filmu są Bartek Sibiga i Marcin Pośpiech. Bartek jest multimedalistą Mistrzostw Polski i członkiem kadry narodowej. Obecnie jest jedynym Polskim zawodnikiem regularnie skaczącym podwójne rotacje. Stawał na podium w najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce, Czechach i Austrii. W 2012 wygrał największe w Europie zawody w skokach do wody KROM WARS oraz najbardziej prestiżowy event w Polsce - Burn In Snow. W 2013 roku zadebiutował w Pucharze Świata, zdobywając 23. miejsce, co jest dotychczas najlepszym wynikiem w historii polskiego freeskingu.

Marcin jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii polskiego freeskingu specjalizującym się w jibbingu. Na arenie polskiej od samego początku kariery dominuje we wszystkich zawodach tego typu mając monopol na 1. miejsce w kilkudziesięciu imprezach, w jakich miał okazję startować. Wielokrotnie zajmował także wysokie lokaty w międzynarodowych zawodach na poręczach, między innymi 2. miejsce w Breaver Creek Colorado, czy 4. miejsce w Londynie.

Strona projektu: http://www.crewmovieproject.com/