Memoriał ''Miej odwagę!'' im. Piotra Morawskiego. Zagłosuj na najlepszą wyprawę

- Łatwo jest napisać projekt wyprawy na K2, ale organizacja i wykonalność takie wyprawy to już inna sprawa. Szukamy ludzi nietuzinkowych, ale myślących - mówi Olga Puncewicz, założycielka Memoriału im. Piotra Morawskiego ''Miej odwagę!''. Rozpoczęło się głosowanie, które wyłoni 20 finałowych projektów.

Celem Memoriału im. Piotra Morawskiego ''Miej odwagę!'' jest wsparcie finansowe i sprzętowe interesujących projektów podróżniczych, poznawczych i eksploratorskich, wspinaczkowych, narciarskich czy żeglarskich oraz promocja nieznanych, początkujących podróżników. Piotr Morawski był jednym z najlepszych polskich himalaistów ostatnich lat. Zdobył sześć ośmiotysięczników, jako pierwszy człowiek wszedł (z Simone Moro) w zimie na Sziszapangmę. Zginął w 2009 roku w szczelinie lodowcowej podczas wyprawy na Dhaulagiri.

24 listopada ruszyła piąta edycja memoriału, który promuje ludzi odważnych i ciekawych świata. Do 31 stycznia można było nadsyłać zgłoszenia wypraw. Teraz czas na wyłonienie 20 projektów z największą liczbą głosów SMS. To oni przejdą  do półfinału. Spośród półfinalistów Kapituła nominuje 3 finalistów. Podczas finału 17 marca, 3 ekipy będą musiały zaprezentować swój projekt i oddać go pod ocenę Kapituły, która wybierze zwycięzcę V edycji.

POZNAJ WYPRAWY I ZAGŁOSUJ >>

W wiadomości zwrotnej każdy głosujący otrzyma jednorazowy kod do bezpłatnej, 1 miesięcznej prenumeraty cyfrowej wyborcza.pl (aktywacja kodu na wyborcza.pl/aktywacja), będący jednocześnie kodem rabatowym o wartości 50 zł na zakupy w sklepie Regatta.pl (przy zakupie powyżej 250 zł). Przy wyborze zwycięzcy będę brane pod uwagę oryginalność, nowatorstwo oraz szanse na powodzenie wyprawy.

Dotychczasowi zwycięzcy memoriału to: Stefan Czarniecki, który na kajaku eksplorował dziewicze rejony Amazonii; Szymon Kowalczyk, który zapuścił się w mało znane Góry Tibesti w północnym Czadzie; Małgorzata Kołacz, Maciej Lewandowski i Aleksander Lewandowski, którzy z pięcioma deskami (kitesboard, wakeboard, snowboard, longboard i surfboard) ruszyli Volkswagenem T3 w podróż dookoła Morza Czarnego oraz Katarzyna Kosarzycka, Piotr Rożek i Dariusz Dudzik, którzy przepłynęli kajakiem prawie całą Lenę.