Sport.pl

Życie na krawędzi - Nery, Gulewicz i Angvik w jednym dokumencie

Sieć kin Multikino wspólnie z 9th Plan oraz WoodPecker Motion Pictures zapraszają 9 czerwca o godzinie 19:00 na pokaz niezwykłego filmu o sportach ekstremalnych pt. ?Życie na krawędzi? (Attention - A Life in Extremes).

''Życie na krawędzi” to film o trzech niezwykłych sportowcach - mistrzu swobodnego nurkowania Guillaume Néry (Francja), pasjonacie kolarstwa ekstremalnego Gerhardzie Gulewiczu (Austria) oraz ekscentrycznym amatorze lotów ekstremalnych  Halvorze Angviku (NOR) - którzy realizują swoje marzenia i przekraczają granice fizycznej i psychicznej wytrzymałości człowieka.

Życie na krawędzi” to 90-cio minutowy dokument przedstawiający sylwetki trzech niezwykłych mężczyzn, którzy poprzez swoje zainteresowania i styl życia przedstawiają pragnienia i pasje współczesnego społeczeństwa.

Film przedstawia nowatorskie podejście do lotów ekstremalnych w kostiumie (Halvor Angvik), ukazuje podwodne tajemnice nurkowania swobodnego (Guillaume Nery), a także zabiera nas w rowerową podróż, która ma niewiele wspólnego z popołudniową przejażdżką po parku.

Latają nad ostrzami norweskich klifów, nurkują w głębinach oceanu bez żadnego zabezpieczenia, pokonują rowerem najcięższe trasy. Udowadniając wszystkim, że ludzkie ciało i jego wytrzymałość może być większa niż się komukolwiek wydaje zasługują na miano superbohaterów XXI wieku. Spośród tłumu innych sportowców wyróżniają ich ponadprzeciętne umiejętności i bezkompromisowe pragnie przekraczania granic własnego ciała i umysłu. Ale co ich do tego popycha? Czy w ich życiu jest coś jeszcze poza adrenaliną? Kim są na co dzień?

W filmie przedstawione są wszystkie etapy powstawania superbohatera - treningi, specjalistyczny sprzęt oraz wsparcie konieczne sportowcom do odniesienia prawdziwego sukcesu. Jednak sport to nie tylko radość i splendor, Życie na krawędzi ukazuje również trudy z jakimi zmagają się sportowcy - codzienna presja i walka o wyniki, które mogą zapewnić finansowanie i dalszy rozwój są nieodłącznym elementem każdego treningu. Osobiste doświadczenia naszych bohaterów pokażą jak ciężką drogę musieli przejść, ile wysiłku i zmagań z samym sobą kosztowało ich dojście, dopłynięcie i dojechanie na sam szczyt.

Fenomen tych niezwykłych ludzi został nie tylko dokładnie przeanalizowany merytorycznie, ale tez poddany krytyce, która pozwoli na indywidualną ocenę tego, czy ich zachowania stanowią bohaterstwo czy graniczą z autodestrukcją. Sportowcy opowiadają o swoich najbardziej osobistych odczuciach i powodach, dla których pragną dzień w dzień ryzykować własnym życiem by przekroczyć granice własnej wytrzymałości.

W odpowiedzi przedstawiona została relacja ich najbliższych, których duma miesza się z potwornym strachem o zdrowie i życie swoich mężów, synów, braci. Idąc krok dalej poznamy opinie i spostrzeżenia znajomych i przyjaciół, dowiemy się co jedzą, co piją, jak żyją i kim tak naprawdę są współcześni superbohaterowie.

Pokaz filmu „Życie na krawędzi” odbędzie się 6 czerwca o 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Występują:
Halvor Angvik - loty ekstremalne
Guillaume Néry - nurkowanie swobodne
Gerhard Gulewicz - kolarstwo ekstremalne

Przyjaciele i eksperci:
Julie Gautier
Univ. Prof. Dr. Konrad Paul Liessmann
Branko Petrovic
Ines Geipel
Prof. Dr. Manfred Spitzer
Raphaël Enthoven

Produkcja: Austria, 2014 (Film po niemiecku, angielsku oraz francusku)
Film z polskimi napisami
Czas trwania: 90 min.
Reżyser: Sascha Köllnreitner
Zdjęcie: Viktor Schaider
Montaż: Jörg Achatz
Muzyka: Anna Müller (HVOB)
Dźwięk: Michael Krischan
Producent: Carl Hollmann
Kierownik produkcji: Julia Kochajewska
Dystrybucja w Polsce: 9th Plan

Data i start wydarzenia: 9 czerwca, 19:00

Poniżej lista kin sieci Multikino biorących udział w wydarzeniu:


1. Bydgoszcz
2. Gdańsk
3. Gdynia
4. Katowice
5. Kraków
6. Lublin
7. Łódź
8. Olsztyn
9. Poznań 51
10. Rzeszów
11. Szczecin
12. Ursynów
13. Złote Tarasy
14. Targówek
15. Wrocław Arkady
16. Wrocław Pasaż
17. Zabrze