Sport.pl

Call for climbers: Ruszyły eliminacje do Rockshow 2012

Już 30 marca w Poznaniu (świat wspinaczki Avana), 31 marca we Wrocławiu (ściana wspinaczkowa Eiger) i 14 w Zabrzu (Salewa Block) odbędą się krajowe eliminacje do polskiego finału Salewa Rockshow 2012.

Dołącz do nas na Facebooku

Call for climbers czyli międzynarodowe poszukiwania najlepszych wspinaczy na starym kontynencie odbywają się już po raz czwarty, a eliminacje do prowadzone są jednocześnie w wielu miejscach w Europie. Zawodników będą oglądać członkowie zespołu SALEWA alpinieXtreme. Warunkiem startu w zawodach jest ukończenie 12 lat. SALEWA jak zawsze szykuje dla wszystkich uczestników niespodziankę.

W tym roku Polski finał SALEWA Rock Show zawitała do centrum do Krakowa. Podczas eliminacji wybrani zostaną najlepsi wspinacze sportowi, których organizatorzy zaproszą następnie do finału krajowej edycji Rockshow, która odbędzie się 2 lipca w wyrobisku po dawnym kamieniołomie Zakrzówek, popularnym obecnie miejscu wspinaczy skałkowych w Krakowie.

Dwie najlepsze osoby - po jednej w kategorii kobiecej i męskiej - oprócz nagrody finansowej w postaci bonów zakupowych o wartości 300 Euro, pojadą na targi Outdoor Show do Friedrischafen 14-17 lipca, gdzie na stoisku SALEWY odbędzie się finał SALEWA ROCKSHOW 2012. Zwycięzca z całej stawki ze specjalnym biletem pojedzie na Mistrzostwa Świata we wspinaczce do Arco.