Kalymnos Climbing Festiwal: znamy zwycięzców

Światowa czołówka wspinaczy, sportowa rywalizacja w trzech konkurencjach, a przede wszystkim świetna atmosfera! To właśnie Kalymnos Climbing Festival. Impreza odbyła się między 26 a 30 września w Grecji.

Kalymnos Climbing Festival! Podyskutuj o imprezie na Facebooku

Największe emocje towarzyszyły z pewnością zmaganiom w konkurencji PROject, w ramach której na zupełnie nowych drogach w sektorze Psili Riza, swoich sił spróbowali jedni z najlepszych wspinaczy na świecie.

kalymnos climbing festiwal, the north face

Po trzech z czterech konkursowych dróg pokonali Yuji Hirayama i Caroline Ciavaldini z teamu The North Face oraz Alexander Megos, Michael Fuselier, Nicholas Favresse, Gabriele Moroni i Melissa Le Neve. To właśnie oni podzielili między sobą 5000 euro.

kalymnos climbing festiwal, the north face

Wśród wspinaczy, którzy pokonali przynajmniej jedną drogę znaleźli się Sam Elias, Kilian Fischhuber, Dani Andrada, Hansjoerg Auer, Andre Neres i Iker Pou. Kolejne 5000 euro powędrowało do najlepszych pań. Poza Ciavaldini i Le Neve nagrodzone zostały Anna Stöhr, Barbara Zangerl i Anna Nikoushkina.- To najlepsze zawody w jakich brałem udział! Wspinaczka tutaj to wielka przyjamność, a atmosfera w czasie imprezy była bardzo wyluzowana - podsumowuje 19 - latek Alexander Megos, który zaskoczył wszystkich swoim świetnym występem.

kalymnos climbing festiwal, the north face

W BIG Marathon z drogami o trudności od 7a+ do 8a najsilniejszą parą mieszaną byli Hiszpanie Teresa Troya Gil i Iris Matamoros Quero. W kategorii mężczyzn zwyciężyli Rosjanie Vladimir Starstev i Stanislav Poplavski.

kalymnos climbing festiwal, the north face

Zmaganiom w skałach towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu. W piątkowy wieczór wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniu z Jamesem Pearsonem, Caroline Ciavaldini oraz Nicholasem Favresse, którzy opowiadali o swoich wspinaczkowych podróżach. W sobotni wieczór odbyło się wielkie greckie przyjęcie, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

kalymnos climbing festiwal, the north face

- Każdy wspinacz powinien tu przyjechać i doświadczyć niesamowitej atmosfery tego festiwalu. Jest naprawdę wyjątkowy! - podsumował Yuji Hirayama.

WYNIKI

OPEN MARATHON - MĘŻCZYŹNI

1. Urko CARMONA BANDARIAN & Sergio SOLA ATARES (ESP)
2. Dimitry KHORONZHIN & Andrey LOSEV (RUS)
3. Claude IDOUX & Stephane DESBIENS (GRE)

OPEN MARATHON - KOBIETY

1. Sandra NAKAMATSU & Tiia PORRI (GRE)
2. Elizaveta KIM & Natalya KUNDELKO (RUS)
3. Natalia Mari WELLS & Rosa VERGARA ORTIZ (ESP)

kalymnos climbing festiwal, the north face

OPEN MARATHON - MIX

1. Anna MUSHCHYNINA & Dmytro MUSHCHYNINA (UKR)
2. Pavel MARKEVYCH  & Natalya BILYK (UKR)
3. Kateryna GUNAZA & Vadim SHCHEROBKOV (UKR)

BIG MARATHON - MĘŻCZYŹNI

1. Vladimir STARSTEV & Stanislav POPLAVSKIY (RUS)
2. Adam John RENSHAW & Nils Rune BIRKELAND (GBR)
3. Nick OSTROUKH & Sergij KISHCHENKO (UKR)

BIG MARATHON - MIX

1. Teresa TROYA GIL & Iris MATAMOROS QUERO (ESP)
2. Gryshko KYRYLO & Olga MENDRIEVA (UKR)
3. Grazia FENU & Herve BARMASSE (ITA)