Sport.pl

Miej odwagę! Memoriał Piotra Morawskiego

Masz pomysł na ciekawy projekt poznawczy, wspinaczkowy, narciarski, żeglarski lub podróżniczy. Chciałbyś wyruszyć w niezwykłą podróż jako członek Alpinus Expedition Team. Weź udział w drugiej edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz damy szansę miłośnikom podróży i sportu.  I edycja Memoriału okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zarówno  zainteresowanie naszą akcją jak i poziom zgłoszonych projektów mile nas zaskoczyły, dlatego też zdecydowaliśmy się nagrodzić więcej osób w ramach Alpinus Testing Team. Już jestem ciekawa tegorocznych propozycji i pomysłów - mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.

Pomysł Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! zrodził się z potrzeby uczczenia pamięci wybitnego wspinacza i himalaisty oraz promowania jego sposobu na życie - pasji, pozytywnej energii, odwagi spełniania marzeń, poszukiwania nowych wyzwań.

Piotr Morawski, naukowiec, pasjonat, himalaista. Zdobył 6 ośmiotysięczników, wraz z Simone Moro jako pierwsi ludzie w historii stanęli zimą na ośmiotysięczniku Shisha Pangma w 2005 roku. W ciągu 7 lat Piotr był na 10 wyprawach w Himalajach i Karakorum. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Piotr wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata, wielkie plany i apetyt na przyszłość.

- Po śmierci Piotra, długo zastanawialiśmy się czy jest coś co moglibyśmy zrobić dla jego pamięci. Mieliśmy poczucie, że - odwaga, wytrwałość i optymizm, które go cechowały - połączone z jego charyzmą, były unikatowe. Piotr na spotkaniach górskich pięknie opowiadał o swoich przeżyciach z najwyższych gór, o partnerstwie, o walce ze sobą i z przyrodą. Pomyśleliśmy, że najlepsza - dla pamięci Piotrka - będzie nagroda jego imienia - która będzie fundowana dla ludzi z pasją i ciekawymi pomysłami. Wierzymy, że zwycięscy kolejnych edycji Memoriału, którzy dzięki nagrodzie zrealizują swoje wyprawy, swoimi dokonaniami - ocalą Piotra od zapomnienia - mówi Olga Morawska.

Główna nagroda Memoriału to roczne członkostwo w zespole Alpinus Expedition Team oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację wymarzonego projektu. Wszystkie projekty zostaną opublikowane na stronie Memoriału, a od 1 lutego, przez miesiąc, każdy może zagłosować na najciekawsze jego zdaniem przedsięwzięcie. O wygranej zdecydują głosy Internautów (50%) oraz ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk, przedstawiciel marki Alpinus oraz członkowie Alpinus Expedition Team. Przy wyborze projektów pod uwagę brane będą oryginalność, pomysłowość, ale także prawdopodobieństwo realizacji zaproponowanych wypraw. Wyniki zostaną ogłoszone w podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni w marcu 2012 roku.

Zgłoszenia można wysyłać od wtorku 8 listopada do 31 stycznia 2012 roku na oficjalnej stronie Memoriału.