Sport.pl

W Zieleńcu Zjadą na Krechę

Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę. Wszyscy chętni snowboardziści i narciarze będą rywalizować na stoku u Grygla o miejsce na linii startowej Wielkiego Finału zawodów, który zostanie rozegrany 24 lutego na Kasprowym Wierchu.

Piąta edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę powraca w 2013 roku w polskie góry, stając się ponownie powodem najszybszej rywalizacji w sezonie zimowym.

300 najszybszych narciarzy i snowboardzistów zjedzie wspólnie ze szczytu Kasprowego Wierchu, a przyświecać im będzie tylko jeden cel - dojechać pierwszym do mety! Każdy, kto chciałby znaleźć się w gronie startujących w finale, musi najpierw wywalczyć swoje miejsce na linii startowej w kwalifikacjach.

Pierwszy z czterech przystanków kwalifikacyjnych odbędzie się już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu. Lista startowa na tę rywalizację nie została jeszcze zamknięta - zainteresowani udziałem mogą zarejestrować się na stronie www.redbull.pl lub zgłosić się do biura zawodów 2 lutego w godzinach 12:00 - 16:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nadchodzące kwalifikacje wyłonią grupę 50 najszybszych zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym na Kasprowym Wierchu. Najlepsi w eliminacjach, oprócz zapewnionego startu w finale, otrzymają również cenne nagrody rzeczowe od partnerów imprezy: HEAD, GoPro, Dakine, Quiksilver i Roxy.

Następnym przystankiem kwalifikacyjnym będzie Jurgów, gdzie zawody odbędą się 9 lutego. Kolejną szansa na awans są eliminacje w Szczyrku na stoku Juliany (16 lutego) oraz w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej (23 lutego).

PROGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013

ELIMINACJE:

2 LUTEGO - ZIELENIEC, U GRYGLA

- Rejestracja zawodników w godz. od 12:00 do 16:30 w biurze zawodów (okolice dolnej stacji kolejki krzesełkowej Grygiel)

- Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów - w godz. 12:00-15:00

- Start zawodów o godzinie 18:00

9 LUTEGO - JURGÓW

16 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY

25 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

 

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

24 lutego - Kasprowy Wierch, Zakopane

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka