Sport.pl

9. Krakowski Festiwal Górski: zobacz wideo relację

Między 2 a 4 grudnia ubiegłego roku odbył się 9. Krakowski Festiwal Górski. Wybitni himalaiści, doskonałe kino górskie, sportowe zmagania w Mistrzostwach Polski w Boulderingu! Zobacz relację filmową z imprezy!

Dołącz do nas na Facebooku

Na festiwalu gościły wielkie osobowości światowej sceny górskiej. Można było posłuchać opowieści belgijskiego trio - Seana Villanueva, Nicolasa i Oliviera Favresse. O wspinaczce opowiadał również Simone Moro, który w wspólnie z Denisem Urubko i Cory Richardsem dokonał w lutym ubiegłego roku pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum II (8036 m n.p.m.). Denis Urubko również zjawił się na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Festiwal krakowski to również święto filmu górskiego. W konkursie o Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego wystartowało 13 produkcji, w tym 2 polskie. W Polskim Konkursie zobaczyć można było z kolei 9 filmów. Podczas projekcji dominowały emocjonujące sportowo-górskie wyczyny. Niezwykle ciekawym wydarzeniem był również premierowy pokaz "Sztuki Wolności", obrazu opowiadającego o fenomenie złotych lat polskiego himalaizmu, które przypadły na PRL.

Na Krakowskim Festiwalu Górskim rozegrano również Mistrzostwa Polski w Boulderingu, które zwyciężyli Kinga Ociepka-Grzegulska i Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Zawody były jednocześnie czwartą, finałową edycją Pucharu Polski w Boulderingu. Po końcowe trofeum sięgnęli Kinga Ociepka-Grzegulska i Jakub Jodłowski.

Pełną relację z festiwalu możesz przeczytać TUTAJ.