Bernadette McDonald, autorka "Freedom Climbers" w Polsce

Bernadette McDonald, znana kanadyjska pisarka, animatorka kultury górskiej i autorka wielokrotnie nagradzanej za granicą książki "Freedom climbers", już w marcu odwiedzi Polskę!

Dołącz do nas na Facebooku

Spotkania z pisarką odbędą się w Krakowie, Gdyni i Warszawie. Weźmie w nich także udział Krzysztof Wielicki, wybitny wspinacz, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

Harmonogram spotkań:

. Kraków - 6 marca, godz. 18.00, Gazeta Cafe, ul. Bracka 14 . Warszawa - 12 marca, godz. 18.00, siedziba Agory, ul. Czerska 8/10 . Gdynia - 10 marca, godz. 17.30, XIV Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY, ul. Kazimierza Górskiego 8.

Wejściówki na panel z udziałem autorki będą dostępne na stoisku Agory, a w godz. 15.30-16.30 Bernadette McDonald będzie podpisywać swoją książkę.

"Ucieczka na szczyt" to niezwykła książka poświęcona złotej erze polskiego himalaizmu oraz fenomenowi polskiej dominacji w Himalajach w latach 70. i 80. Bohaterami książki są takie ikony jak m.in. Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki czy Wojciech Kurtyka. Polskie wydanie ukazało się 31 stycznia nakładem Agory. Przekładu na język polski dokonali Wojciech Fusek i Robert Pagacz.

To bogato ilustrowana opowieść o "lodowych wojownikach", którzy przez ponad dwadzieścia lat nie mieli sobie równych w walce o najwyższe szczyty na świecie. Autorka wprowadziła czytelników w głąb serc i umysłów największych polskich wspinaczy niezłomnie realizujących swoją drogę do wolności.

"To historia Polaków, którzy w poszukiwaniu wolności rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie - a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty świata" - powiedział o książce Krzysztof Wielicki.

"Bernadette McDonald dokumentuje najważniejszy polski rozdział w historii wspinaczki w Himalajach" - napisał o książce Reinhold Messner, pierwszy zdobywca Korony Himalajów.

Więcej informacji o książce można znaleźć TUTAJ.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.