Marcin Kaczkan rusza zdobyć K2

Marcin Kaczkan 4 sierpnia opuścił bazę pod K2, by w najbliższych dniach rozpocząć atak szczytowy. Partnerem Polaka będzie Litwin Ernestas Marksaitis.

Dołącz do nas na Facebooku

- Adam świętuje swój i wyprawy sukces w bazie. Na jego powrót kucharz przygotował extra niespodziankę. Tymczasem Marcin Kaczkan opuścił 4 sierpnia bazę z zamiarem zaatakowania szczytu.

Jego partnerem jest Litwin Ernestas Marksaitis, który zdobył w tym sezonie sąsiedni Broad Peak. Pogoda jest kiepska, a jeszcze gorsza ma być jutro, by polepszyć się w dniach 6-8 sierpnia. Trzymamy kciuki - przekazali 5 sierpnia uczestnicy wyprawy.

artur hajzer, marcin kaczkan, polski himalaizm zimowy, polacy na k2, adam bielecki

Przypominamy, że Adam Bielecki na szczycie K2 (8611 m), drugiej co do wysokości góry świata stanął 31 lipca o 10.30 czasu lokalnego. - Dzień 31 lipca był dniem w historii K2 absolutnie bezprecedensowym, na szczycie stanęło łącznie 28 wspinaczy z kilku krajów w tym czterech zrobiło to  bez użycia dodatkowego tlenu z butli - Irańczyk Azim i ja około 10.30 i Christian Stangl z Oscarem Cadiachem około 17.00. 1 Lipca na szczyt wszedł jeszcze bez dodatkowego tlenu nasz przyjaciel  Peter Hamor i jego partner Pavel  Bem, burmistrz Pragi, co daje sumę 30 wspinaczy stanowiących prawie 10% wszystkich dotychczasowych wejść na K2 - informował Adam Bielecki.

Wyprawa Polaków organizowana jest w ramach programu ”Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”, którego pomysłodawcą jest Artur Hajzer, pozostający w Polsce lider ekspedycji. Karawana powrotna planowana jest na 12 sierpnia.

Relacje z wyprawy Polaków na K2 możesz przeczytać TUTAJ oraz na oficjalnej stronie projektu.