RMD Winter Run, czyli rozpoczęcie Montrail Ligi na Wondół Challenge

Prawie 130 zawodników, 5,7 km trasy, 515 m przewyższenia. To RMD Winter Run, alpejski bieg pod górę, który rozpoczyna Montrail Ligę Biegów Górskich 2012. Wyścig odbędzie się w ramach festiwalu górskiego Wondół Challenge. Start już 18 lutego o godz. 10.00 w Szczyrku.

Dołącz do nas na Facebooku

O wyścigu

Zawodnicy mają do pokonania 5,7 km trasę, która wiedzie spod Urzędu Miasta na wysokości 595 metrów do schroniska Pod Klimczokiem na wysokości 1110 metrów. Przewyższenie wynosi około 9%, czyli w granicach 515 metrów. Na pokonanie trasy biegacze mają około 1 godziny.

Wyścig rozegrany zostanie w kategoriach wiekowych junior (16-19 lat), senior (20-39 lat), masters (40-49 lat) i weteran (50+). Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce ok. 13.00 w Hotelu Orle Gniazdo.

Montrail Liga

Celem wyścigu RMD Winter Run jest m.in. popularyzacja biegów górskich w Polsce i rozpoczęcie Montrail Ligi, czyli rankingu polskich biegaczy górskich. Montrail Liga adresowana jest zarówno do amatorów, jak i zawodników wyczynowych. Jest to forma promocji biegów górskich, wspólnej zabawy, a także rywalizacji w celu wyłonienia najlepszych polskich biegaczy górskich. Motto Montrail Ligi to: "Biegaj... Baw się... Walcz... Rywalizuj... Wygrywaj!"

Organizatorem Montrail Ligi Biegów Górskich 2011 jest portal internetowy BiegiGórskie.pl.

Więcej informacji o biegu znajdziesz TUTAJ. O festiwalu Wondoł Challenge możesz przeczytać TUTAJ.