Żeglarskie MŚ w Australii: Klepacka 3 w klasyfikacji generalnej

W Australijskim Perth trwają właśnie żeglarskie Mistrzostwa Świata! Po trzech dniach wyścigów w klasie RS:X kobiet, Zofia Klepcka-Noceti awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu jest Lee Korzits z Izraela, a drugą lokatę zajmuje reprezentantka Hiszpanii Marina Alabau.

Dołącz do nas na Facebooku

Zmagania w klasie RS:X kobiet rozpoczęły się w poniedziałek 5 grudnia. Początek mistrzostw nie był udany dla naszej faworytki. Klepacka pierwszy wyścig ukończyła na 10, a drugi na 18 pozycji, co ostatecznie dało jej 25 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wtorkowe wyścigi mistrzostw zostały odwołane z powodu złych warunków meteorologicznych. Natomiast w środę rozegrano trzy pojedynki. Zofia Klepacka-Noceti do mety dopłynęła kolejno na 4, 3 i 2 miejscu. Dzięki temu, nasza reprezentantka awansowała na 7 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Czwartek 8 grudnia to dla Zofii Klepackiej-Noceti runda finałowa mistrzostw. Tym razem pomyślny dzień dla naszej faworytki. Zofia wygrała dwa wyścigi, a w trzecim była 6 na mecie. W klasyfikacji generalnej wysunęła się na 3 lokatę!

Pozycję liderki utrzymuje Lee Korzits, a tuż za nią plasuje się Marina Alabau. Regaty kobiet potrwają do 11 grudnia! Dzień później rozpocznie się rywalizacja mężczyzn.