Żeglarskie MŚ w Australii: srebro dla Klepackiej

Zofia Klepacka-Noceti wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów w Perth, w żeglarskiej klasie RS:X kobiet. Polka zdobyła tym samym kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie! Regaty wygrała reprezentantka Izraela Lee Korzits, a brąz powędrował do rąk Hiszpanki Mariny Alabau.

Dołącz do nas na Facebooku

Wyścigi medalowe mistrzostw zostały rozegrane w niedzielę 11 grudnia Fremantle. Zofia ukończyła pojedynek na drugim miejscu, tuż za Lee Korzits. Do złotego medalu naszej reprezentantce zabrakło tylko 2 punktów!

- Wiatr 7-10 węzłów, trasa na center kurs, godzina 15.10 (czas australijski) i wyścig medalowy RS:X kobiet czas zacząć. Zosia przed wyścigiem medalowym w klasyfikacji generalnej miała 2 punkty straty do drugiej Mariny Alabau i 8 punktów straty do pierwszego miejsca. Po doskonałym starcie Zofia żeglował konsekwentnie. W pierwszej kolejności pilnowała Marinę Alabau z Hiszpanii. Na górny znak obie zawodniczki dopłynęły na miejscach 2,3. W tym momencie wyścigu Lee Korzits z Izraela żeglowała około 6 miejsca, co naszej Zofii dawało złoto. Po ciężkim wyścigu Zofia finiszował druga. Alabau dopłynęła do mety za Zośką, a to oznaczało srebrny medal dla naszej zawodniczki. Która dopłynie do mety Korzits ? Ostatecznie reprezentantka Izraela finiszował na 5 miejscu. Gdyby dopłynęła 6., to Zośka zostałaby Mistrzynią Świata. Do złota zabrakło jedego "oczka". Jest srebro, jest radość - relacjonuje Team RS:X.

W regatach brały również udział Maja Dziarnowska i Agata Brygoła, które uplasowały się odpowiednio na 18 i 19 pozycji.

Od poniedziałku 12 grudnia rozpoczynają się wyścigi RS:X mężczyzn. Start regat zaplanowany jest na godzinę 12.30 lokalnego czasu. Polskę reprezentować będą Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński, Michał Majewski i Maks Wójcik.

Mistrzostwa potrwają do 18 grudnia.

Szczegóły na oficjalnej stronie regat.