PRL: West Side Competition - wielkie loty!

Zawody West Side Comp odbyły się w ubiegły weekend, 17.09.2011 w skateparku Wyspa w Poznaniu. Zawody były kolejną eliminacją mistrzostw polski. Do rywalizacji  stanęli amatorzy i profesjonaliści.

Na zawodach pojawili się najlepsi zawodnicy z Polski. W imprezie wzięło udział ponad 60 zawodników na rolkach. Rolkarze walczyli w czterech kategoriach: Girls, Junior, Senior oraz Masters. Najbardziej obleganą kategorią była kategoria Junior, co bardzo cieszy, bo widać, że rolkarstwo w stylu agresywnym rozwija się i przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Eliminacje zostały przeprowadzone w formule Jam, czyli równoczesnych przyjazdów kilku zawodników. Finały natomiast rozstrzygnięto na podstawie indywidualnych przejazdów. Startujący dawali z siebie wszystko, co mogli, aby zaimponować sędziom! Można było zobaczyć wysokie skoki, długie grindy i stylowe przejazdy. Ostatecznie wyniki prezentują się następująco:

Masters:
1. Piotrek Combrzyński
2. Łukasz Wolski
3. Krystian Zarzeczny

Senior:
1. Eryk Muszyński
2. Rafał Łatka
3. Michał Łuczak

Junior:
1.Mateusz Piłat
2.Paweł Zalejski
3.Dominik Skowroński

Girls:
1. Grażyna Wratny
2. Natalia Milewczyk
3. Marta Sitkowska

PRL west side competition from rozPOZNANi on Vimeo.

 

Rewelacyjna atmosfera, spore zainteresowanie publiczności oraz pozytywne opinie zawodników pozwalają ocenić imprezę jako bardzo udaną. Takie imprezy jak ta pozwalają nam zmotywować wszystkich do jeszcze cięższej pracy w celu podnoszenia swojego poziomu jazdy. Polscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i możemy być pewni, że w przyszłości sporty ekstremalne w naszym kraju będzie rozwijało się w dobrym kierunku. Już 15 października Finał rozgrywek ligowych w Warszawie zapraszamy! Relacje foto i video dostępne są na oficjalnej stronie zawodów www.westsidecomp.pl