Sport.pl

Premiera książki Stefana Czernieckiego - zwycięzcy I edycji "Miej odwagę!" Memoriału Piotra Morawskiego

Dzięki wygranej w I edycji "Miej odwagę!" Stefan Czerniecki zrealizował swoją wyprawę marzeń, o której opowiada w najnowszej książce. "Czekając na Duida - śladem szeptu amazońskiego potoku" to opowieść o terenach zakazanych. O dziewiczej Amazonii.

To opowieść o Indianach, o reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu nieodstępnej dżungli. To wejście w jej najbardziej intymne i schowane przed światem białego człowieka tajemnice i sekrety. To uchylenie wieka od skrzyni pełnej skarbów: tak Indian, jak i lasu.

„Stefan Czerniecki to żywa energia zamknięta w bardzo ciekawym świata, niemożliwie rozgadanym facecie. Wygrał I edycję Memoriału Piotra Morawskiego, dostał pieniądze i sprzęt na wyprawę do Wenezueli. Poleciał na koniec świata, dopłynął tam gdzie planował, zdobył to co chciał Przeżył tyle, że będąc z nim w regularnym kontakcie mailowym i telefonicznym, serce stawało mi nie raz” - wspomina Olga Puncewicz, założycielka Fundacji im. Piotra Morawskiego, organizatorka „Miej odwagę!”.

Czernieckiemu udało się bowiem wpłynąć na zamknięte, trudno dostępne tereny, na które od czasu objęcia władzy przez Cháveza obowiązywał restrykcyjny zakaz wstępu. Ta ziemia miała być tylko dla wojska. No i dla Indian. I to oni pomogli Czernieckiemu najwięcej. Oni nauczyli go, jak czekać na Duida. Gdyby nie ich życzliwość, nie udałoby mu się zrealizować ambitnego planu, a czytelnicy nie mieliby szansy przeczytać o cudach Amazonas odkrytych przez Czernieckiego i podziwiać barwnych, intrygujących fotografii, które są integralną częścią opowieści.

Jak pisze Stefan Czerniecki w książce „Ta kraina naprawdę potrafi zahipnotyzować. Fascynuje. Bo jest inna. Nęci nieznanym. Kusi grozą - taką niczym z horroru. Ale i bujnością - taką niczym z rajskiego ogrodu”.

Stefan Czerniecki i jego książka „Czekając na Duida - śladem szeptu amazońskiego potoku” są najlepszym dowodem na to, że warto mieć ambitne marzenia i walczyć o ich spełnienie, że można wygrać w „Miej odwagę!” i pojechać w podróż życia, nawet na koniec świata.

Konkurs dla początkujących podróżników „Miej odwagę”, w którym wygrał Czerniecki ma w tym roku już swoją V edycję. Do plebiscytu może zgłosić się każdy, kto ma oryginalny i dobrze zaplanowany projekt wyprawy oraz odwagę pomóc swojemu szczęściu.

Projekty można zgłaszać do 31 stycznia poprzez formularz na stronie www.miejodwage.pl .

Do rywalizacji w V edycji plebiscytu stanąć mogą uczestnicy w maksymalnie 3-osobowych zespołach. Zgłoszone projekty podróżnicze nie mogą trwać dłużej niż 2 miesiące, a ich realizacja musi rozpocząć się jeszcze w 2015 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stroniewww.miejodwage.pl/regulamin.php .

Zgodne z Regulaminem wyprawy będą publikowane na stronie www.miejodwage.pl, a od 10 lutego przez miesiąc, każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszy jego zdaniem pomysł. 20 projektów z największą liczbą głosów przejdzie do półfinału. Spośród półfinalistów Kapituła nominuje 3 finalistów.

Podczas finału 17 marca, 3 ekipy będą musiały zaprezentować swój projekt i oddać go pod ocenę Kapituły, która wybierze zwycięzcę V edycji. Całość wydarzenia będzie transmitowana online. Przy wyborze zwycięzcy będę brane pod uwagę oryginalność, nowatorstwo oraz szanse na powodzenie wyprawy.

Odwagi!

***

Stefan Czerniecki - reporter, dziennikarz, rozgadany wielbiciel yerby i komedii Szekspira. Autor programu „Za siódmą górą” w TV Republica. Zwycięzca I edycji Memoriału Piotra Morawskeigo „Miej odwagę!” i były członek Alpinus Expedition Team. Górski dzikus czerpiący przyjemność z kilkudniowego zniknięcia w andyjskiej głuszy. Podróżuje bez wielkich funduszy. „Mam bardzo dobrego Anioła Stróża” - mówi, gdy pytają go, jak udaje mu się przeżyć. Teksty jego autorstwa publikują między innymi: „Poznaj Świat”, „Podróże”, „npm”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Nowe Państwo”, „Do Rzeczy”.

www.czerniecki.net

Skomentuj:
Premiera książki Stefana Czernieckiego - zwycięzcy I edycji "Miej odwagę!" Memoriału Piotra Morawskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX