Michał Ligocki drugi w Pucharze Europy Half-Pipe

Michał Ligocki wywalczył tytuł wicemistrza w konkurencji half-pipe podczas zawodów Pucharu Europy, które odbyły się między 21 a 22 lutego we francuskim Les 2 Alpes! Emocjonujące przejazdy, spektakularne obroty, trudne tirki! To zmagania na najwyższym poziomie!

Dołącz do nas na Facebooku

Zawody wygrał Szwajcar Yannick Imboden, a na trzecim miejscu był Francuz Yannis Tourki. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Piotr Gryzło, który uplasował się na siódmej pozycji.

W klasyfikacji kobiet najlepsza była Lucile Lefevre z Francji. Drugie miejsce zajęła także Francuska Lou Chabelard. Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka Rosji Elena Alekhina. Wysoką lokatę zajęła Polka Julia Piasecka, która była piąta, a tuż za nią zawody ukończyła Katarzyna Rusin.

Michał Ligocki na prowadzenie wysunął się po pierwszym przejeździe finałowym, w którym pokazał bs air, fs720, bs900, fs720 i cab 720. Nieco lepszy okazał się jednak Szwajcar Yannick Imboden, na którego przejazd złożyły się fs900, bs540, fs540, bs air i bs720.

- Bardzo starałem się o najwyższe miejsce na podium jednak nie ustałem ostatniego lądowania w przejeździe i nie byłem w stanie polepszyć swojej noty. Cieszę się jednak, że wysoka forma pozwala mi walczyć o najwyższe lokaty - skomentował swój przejazd Michał Ligocki.

Biorąc po uwagę ciężkie warunki do treningów jakie panują w tym sezonie w Europie, wynik Michała można spokojnie nazwać dużym sukcesem. W najbliższym czasie zawodnika teamu Burn czekają starty w Polsce, w tym w trzygwiazdkowych zawodach TTR Burn in Snow w Szczyrku, gdzie wystartuje w sobotę 11 lutego.

Pełne wyniki w klasyfikacji kobiet można znaleźć TUTAJ. Wyniki mężczyzn dostępne TUTAJ.