Kasia Rusin Mistrzynią Świata w slopestyle'u

Kasia Rusin, zawodniczka teamu Burn, wywalczyła złoty medal w konkurencji slopestyle w Mistrzostwach Świata Juniorów FIS w snowboardzie. Zawody odbyły się między 25 a 31 marca w Sierra Nevada w Hiszpanii.

Dołącz do nas na Facebooku

Kasia Rusin po eliminacjach zajmowała dobre 5. miejsce. W finale pokazała się jednak z jeszcze lepszej strony i pokonując Amerykankę Indigo Monk oraz Szwajcarkę Celię Petrig, sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata Juniorów FIS!

Zobacz przejazd Kasi Rusin!- Jestem bardzo zadowolona z pierwszego przejazdu. W drugim poszło mi trochę gorzej, ale wciąż uznaję to za dobry występ. Jak na panujące warunki atmosferyczne przeszkody były świetnie przygotowane i tu podziękowania i brawa dla shaperów - super robota! Chciałabym powrócić tu w przyszłym roku na kolejne Mistrzostwa Świata - komentowała po zakończeniu zawodów reprezentantka Polski.

Zwycięstwo w Sierra Nevada to kolejny z sukcesów Rusin na arenie międzynarodowej. Obok ostatniego, do swoich największych sukcesów zaliczyć może m.in. zwycięstwa w konkurencji slopestyle na Pucharze Świata w Bardonecchia i Pucharze Europy w Les 2 Alpes. Na tych samych imprezach Rusin zajęła odpowiednio ósme i pierwsze miejsce w konkurencji halfpipie.

Wyniki:

Dziewczyny:

1. RUSIN Katarzyna
2. MONK Indigo
3. PETRIG Celia
4. SILLIERES Chloe
5. VOJACKOVA Katerina
6. NOVELLO Phoebe
7. HAERTY Marion
8. NISULA Kristiina

Chłopaki:

1. GRIGIS Marco
2. SHARPE Darcy
3. DAVIS Brandon
4. KICKEN Jesper
5. DE BUCK Sebbe
6. MOODY Brett
7. JONG DE Dimi NED
8. ROY Michael