Winkowska i Litwin na podium zawodów PKRA World Tour Dakhla

Karolina Winkowska, zawodniczka teamu Burn, zajęła drugiej miejsce w zawodach Pucharu Świata freestyle w kitesurfingu. Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Litwin, liderka w światowym rankingu freestyle International Kiteboarding Association 2012.

Dołącz do nas na Facebooku

Zawody zwyciężyła Brazylijka Bruna Kajiya. Była to pierwsza w tym roku impreza PKRA World Tour, cyklu najbardziej prestiżowych zawodów kitesurfingowych, w których rywalizuje czołówka zawodników z całego świata. Rywalizacja rozgrywała się między 28 marca a 1 kwietnia w Dakhli w Maroku.

Karolina WinkowskaKarolina Winkowska Fot.: Toby Bromwich

- Zaprezentowałam świetny przejazd, wykonałam niezłe triki, tak więc jestem bardzo szczęśliwa. [...] Teraz już jestem w Europie i przygotowuję się do zawodów w Leucate, które startują w najbliższy weekend - powiedziała Karolina Winkowska.

We francuskiej miejscowości Leucate dziewczyny rywalizować bedą już między 7 a 12 kwietnia.