Karolina Winkowska druga w Pucharze Świata na Sycylii

Reprezentantka Polski i mistrzyni świata w kitesurfingu z 2012 roku po raz kolejny z rzędu stanęła na podium zawodów cyklu PKRA World Tour.

Zakończyły się trzecie w tym roku zawody pucharu świata w kitesurfingu w konkurencji freestyle. Tym razem światowa czołówka rywalizowała w Marsali na Sycylii. Silny wiatr, a jednocześnie spokojne wody laguny Stagnone pozwoliły zawodnikom i zawodniczkom na zaprezentowanie swoich najlepszych ewolucji.

Reprezentująca Polskę Karolina Winkowska (team Burn), mistrzyni świata w kitesurfingu z 2012 roku, pewnie dotarła do finału pokonując Katie Potter i Annabel Van Westerop. W walce o zwycięstwo Karolina po raz kolejny zmierzyła się z Giselą Pulido z Hiszpanii. Obie zawodniczki pływały bardzo pewnie, pokazując trudne technicznie ewolucje. Ostatecznie zwyciężyła Gisela zdobywają 28, 59 pkt., dokładnie o 0,12 pkt. więcej niż Polka. Była to najmniejsza różnica w finale w historii PKRA.

Mimo, że drugie miejsce to kolejny sukces młodej zawodniczki z Warszawy, nie jest ona z niego w pełni zadowolona.

- Niestety jestem rozczarowana zawodami na Sycylii. Z nieznanych mi przyczyn jeden z moich skoków nie został oceniony. Cały pojedynek finałowy mam nagrany, ale sędzia główny nie uznał tego za solidy dowód mojego protestu. Z braku tego jednego wyniku przegrałam o 0,12 pkt - mówiła Winkowska.

Przed zawodami na Sycylii Karolina i Gisela dzieliły pierwsze miejsce w rankingu generalnym mając na koncie po 1900 punktów. Przed następnym przystankiem PKRA World Tour, 12 lipca w St. Peter - Ording w Niemczech, dzielić je będzie bardzo mała różnica punktów. Do końca całego cyklu pucharu świata pozostało w sumie jeszcze 7 imprez.