Maks Wójcik 3. po trzecim dniu ME w klasie raceboard

Po trzecim dniu Mistrzostw Europy w klasie raceboard Maksymilian Wójcik plasuje się na 3 pozycji. Liderem jest Portugalczyk Joao Rodrigues, a trzecią lokatę zajmuje Hiszpan Ivan Pastor.

Dzień drugi

-  Od początku, gdy tylko zszedłem na wodę, zdawałem sobie sprawę, że wiatr będzie płatać figle. I rzeczywiście było bardzo nieprzewidywalnie. Przez cały wyścig miałem wrażenie, że nie mogę wstrzelić się w zmiany wiatru. Wydawało mi się, że jakiś mały ludzik sterujący wiatrem robił mi non stop na przekór. Na szczęście nie spanikowałem, kiedy zobaczyłem, że górną boję 200 metrów przede mną okrąża właśnie mama Curro Manchona, który nawiasem mówiąc, był jeszcze parę metrów za mną. Wygrzebałem się na piąte, a potem na trzecie miejsce, nieustannie będąc podgryzanym przez spragnionego rewanżu za wczoraj Curro Manchona. Na szczęście utrzymałem pozycję, z poczuciem, że jak w pokerze, nic więcej na tym wyścigu ugrać nie mogłem. Przyjąłem także dzisiejszą lekcję pokory, obiecując sobie w duchu, że w wieku matki Curro, też sklepię d pę jakiemuś młodzikowi! - relacjonował Maksymilian Wójcik

Dzień trzeci

- Dzisiaj znowu kręciło. Wiatr był od brzegu. Nie czuję, że wiatr się mnie słucha, ale wciąż liczę na to, że zrozumiem o co kaman jutro. Po dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że to nie był mój dzień. Na szczęście Paweł Frydrychowicz miał bardzo udane wyścigi. Mam nadzieję, że podsunie mi parę pomysłów na to jak radzić sobie ze zmiennym wiatrem - relacjonuje Maksymilian Wójcik.

Paweł Frydrychowicz w klasyfikacji generalnej regat zajmuje 16 miejsce. Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek Start odbędzie się około godziny 12.30. Mistrzostwa zakończą się w sobotę 27 października.