Sport.pl

Żeglarstwo. Paszke znów spróbuje opłynąć świat

Jak informuje TVN24, w poniedziałek o godzinie 18 kapitan Roman Paszke wróci na trasę rejsu dookoła świata. To jego trzecie podejście do tej wyprawy.
Paszke chce samotnie opłynąć świat ze wschodu na zachód w ciągu niecałych 100 dni. Dotychczasowy rekord wynosi 122 dni.

Pierwsza próba została podjęta 14 grudnia 2011 roku, lecz Paszke musiał zawinąć do portu po uszkodzeniu lewego pływaka. Jego katamaran Gemini 3 został zarekwirowany i odzyskany dopiero w połowie czerwca.

Drugą próbę - podjętą 27 grudnia 2012 roku - przerwał "niezidentyfikowany obiekt", z którym jacht Paszkego zderzył się sześć godzin po wypłynięciu z portu.

Katamaran Paszkego został naprawiony i jest gotowy do wyruszenia na trasę rejsu po raz trzeci. - Wszystko jest gotowe, ruszam dziś [poniedziałek - red.]. W ciągu dnia ma wiać wiatr południowy. Pod wieczór skręca na wschodni. Mam nadzieję, że pogoda się nie popsuje - cytuje Polaka TVN24. - Na miejscu od niedzieli czeka też komisarz startowy WSSRC, który musi być na linii startu, żeby wszystko przebiegło zgodnie z zasadami i regulaminem bicia rekordu - dodaje Paszke.

Komentarze (4)
Żeglarstwo. Paszke znów spróbuje opłynąć świat
Zaloguj się
 • lomas50

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Paszke moze wreszcie zderzysz sie z gorka lodowa za Hornem i skonczy wreszcie sie ta masturbacja starca a przy okazji skad sie biora durnie ktorzy placa za te jego zamachy .Tylko w Polsce mozna znalezc takich frajerow bo nawet w Rosji gdzie pelno matolow raz tylko sfinansowano uczestnictwo niejakiego partyjnego czlonka o nazwisku Koniuchow w regatach Vendee Globe i odcieto go od pieniazkow po tym jak ten molojec przewiozl swoja dupe dookola swiata .

 • noc.nick.rasowy

  0

  Aktualna pozycja tu paszke360.com/

 • maximilianus135

  Oceniono 2 razy -2

  Paszke mistrz! Liczymy na pobicie rekordu! Jesteśmy z tobą.

  radiozory.pl/start/830/Glos_Kibica_+_odmieniona_formula!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX