Castelle i Podladtchikov najlepsi w Saas-Fee Halfpipe

Hiszpanka Queralt Castellet i Szwajcar Iouri Podladtchikov odnieśli zwycięstwo w drugim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata Saas-Fee halfpipe.

W klasyfikacji kobiet, 21 letnia Queralt Castellet zwyciężyła zawody z wynikiem 87 punktów na 100 możliwych. Drugie miejsce zajęła Francuska Sophie Rodriguez, która tydzień temu wygrała Puchar Europy Saas-Fee na szwajcarskim lodowcu Allain. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Ursina Haller, która tym samym objęła prowadzenie w rankingu halfpipe.

Wśród naszych reprezentantek najlepsze, 15 miejsce zajęła Anna Moskal. Tuż za nią, na 16 pozycji znalazła się Julia Piasecka. Magdalena Hadt zajęła 17 miejsce, a na 20 pozycji uplasowała się Joanna Zając.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn, z wynikiem 95,3 punktów zwyciężył Iouri Podladtchikov. Było to drugie zwycięstwo Szwajcara w zawodach Pucharu Świata Saas-Fee. Drugie miejsce, po raz drugi z rzędu zajął Japończyk Ryo Aono. Na trzeciej pozycji uplasował się Janne Korpi, który wciąż utrzymuje pozycję lidera w rankingu halfpipe. Wśród polskich reprezentantów, 34 lokatę zajął Piotr Gryzło i 46 Wojciech Wojtyła.

Zawody LG Snowboard FIS World Cup Saas-Fee odbyły się między 2 a 3 listopada na lodowcu Allain w Szwajcarii.