Anna Figura mistrzynią Europy w narciarstwie wysokogórskim

1 godzina, 34 minuty i 38 sekund! Z takim czasem Anna Figura ukończyła Mistrzostwa Europy w narciarstwie wysokogórskim i tym samym wskoczyła na najwyższy stopień podium!

Dołącz do nas na Facebooku

Polka zawody wygrała w kategorii espoire, czyli do 22 lat. Natomiast w klasyfikacji generalnej Figura plasowała się na 9. pozycji.

Mistrzostwa wygrała Francuska Laetitia Roux, z 15 minutową przewagą nad Polką. Drugie miejsce zajęła Mireia Miro z Hiszpanii, a trzecia była Szwajcarka Severinne Pont Combe.

W kategorii espoire, w pierwszej dziesiątce plasuje się też Julia Wajda, która zajęła 6 miejsce, co dało jej 18 lokatę w generalce. Tuż za Wajdą, na 7 pozycji była Anna Tybor. W zawodach brała udział także Klaudia Tasz, która z ponad 24 minutami straty do mistrzyni, uplasowała się na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczki rywalizowały na trasie o 600 metrach przewyższenia. Mistrzostwa odbyły się od 4 lutego w Pelvoux-Vallouise we francuskich Alpach.

Złoto w mistrzostwach to już trzeci medal Anny Figury. Narciarka dwa dni wcześniej zdobyła w sprincie brąz w klasyfikacji generalnej i równocześnie srebro w kategorii espoire.

Anna Figura w zawodach startuje od 2007 roku. Na swoim koncie ma już złoto i brąz w Mistrzostwach Polski, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i srebro Mistrzostw Europy. W zespole z Julią Wajdą skończyły na drugim miejscu kultowe zawody narciarstwa wysokogórskiego Pierra Menta. Figura wygrała też Memoriał im. Malinowskiego w Zakopanem.