MŚ w paralotniarstwie. Polka mistrzynią świata

Klaudia Bułgakow została mistrzynią świata w paralotniarstwie. Mistrzostwa odbywały się w Sopocie, w Bułgarii.

Na zakończonych wczoraj XIII Paralotniowych Mistrzostwach Świata Klaudia Bułgakow wywalczyła historyczny pierwszy złoty medal dla Polski. Zawodniczka zajęła także bardzo wysokie 23. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatni start odwołano z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. W pozostałych wyścigach główną rywalką Bułgakow była Seiko Fukuoka z Francji. Trzecie miejsce zajęła Nicole Fedele z Włoch.

Seiko Fukuoka

Bardzo dobrze wystartował także Michał Gierlach zajmując 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to jak dotąd drugie najlepsze miejsce Polaka na zawodach tej rangi. Na mistrzostwach świata w 2007 roku Krzysztof Ziółkowski zajął 7. miejsce

Nowym mistrzem świata został Jeremy Lager z Francji.

Pozostali Polacy:
31. Paweł Bartoń (POL)
86. Rafał Łuckoś (POL)
96. Przemek Licznerski (POL)
125. Wojciech Maliszewski (POL)

Zawody rozgrywane były w bułgarskiej miejscowości Sopot w dniach 13 do 26 lipca. W mistrzostwach wzięło  udział 146 najlepszych pilotów z całego świata. Kobiety i mężczyźni startują razem w tych samych konkurencjach przelotowych.