Pierwsza lista startowa na OSCYP Snowboard Contest 2013

Już za cztery tygodnie rusza piąta edycja rywalizacji OSCYP Snowboard Contest. Podczas tegorocznych zawodów czołowi polscy snowboardziści będą walczyć na specjalnie wybudowanym Cornerze. Swój udział potwierdzili pierwsi reprezentanci rodzimego freestylu. Od 1 do 2 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej staną między innymi: Michał Ligocki, Tomek Wolak, Bartek Rusin, Marek Sąsiadek, Wojtek Pająk i Michał Alster.

Pięć sezonów temu zorganizowane zostały pierwsze w historii zawody OSCYP Snowboard Contest. Jej pośrednimi organizatorami byli czołowi snowboardziści, którzy określali podmiot i charakter każdej edycji. Tak pozostało do dziś, dlatego wybór nazwisk biorących udział w konkursie był zawsze bardzo ważny.

- OSCYP to zawody tworzone przez zawodników, dla zawodników -  tłumaczy Bartek Rusin po tym jak zadeklarował swój udział w tegorocznym wydaniu.

Jednak dostosowanie zmagań do potrzeb riderów nie oznacza braku atrakcji dla naocznych świadków. Publiczność w Białce Tatrzańskiej, oprócz śledzenia poczynań snowboardzistów w snowparku, będzie mogła również bezpłatnie przetestować sprzęt z najnowszej kolekcji Burton Snowboards, oraz sprawdzić swoje umiejętności w zimowej jeździe samochodami MINI.

Potwierdzone nazwiska to w większości weterani tatrzańskiego współzawodnictwa. W trakcie poprzednich edycji Tomek Wolak oraz Michał Ligocki kilkakrotnie zajmowali wysokie miejsca, udowadniając swoją przynależność do czołówki polskiej sceny snowboardowego freestylu. Obaj zawodnicy przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie na wielu stokach stanu Kolorado trenują swoje umiejętności. Z okazji potwierdzenia udziału w zawodach, postanowili nakręcić specjalne zaproszenie na OSCYP Snowboard Contest 2013.

- Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na te zawody. Będzie naprawdę dobrze - mówi Tomek Wolak w treningowym klipie video przesłanym zza oceanu.

Więcej informacji na roninsnowboards.com