Maciej Rutkowski 4. w windsurfingowych MŚ w Slalomie

Maciej Rutkowski, zawodnik teamu Burn zajął czwarte miejsce na windsurfingowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Slalomie. Zawody zostały rozegrane w drugiej połowie września na greckiej wyspie Paros.

Maciej Rutkowski 4. w MŚ w Slalomie! Pogratuluj na Facebooku

- Czwarty na świecie!! Ostatniego dnia była spora szansa na ściganie, bo popołudniu przyszło 18 węzłów, ale sędziowie byli typowo po grecku bardzo wyluzowani i stwierdzili, że już i tak nie zdążą, więc zostałem na 4. miejscu, jeden mały cholerny punkcik za podium ;) Gratulacje dla Gonzalo Costa Hoevel'a - Mistrza Świata IFCA 2012 - relacjonował Rutkowski.

Maciej Rutkowski 4. w MŚ w slalomieMaciej Rutkowski 4. w MŚ w slalomie Fot.: Maciej Rutkowski / Facebook

Co więcej, Rutkowski w tym sezonie zajął pierwsze miejsce w tak zwanym Małym Pucharze Świata. Nagroda ta jest przyznawana dla najlepiej sklasyfikowanego zawodnika poniżej 23 roku życia. Nasz reprezentant wyróżnienie to wywalczył w trakcie zmagań w Turcji, wygrywając piąte z rzędu zawody w tej kategorii i zdobywając tym samym ponad 3500 punktów przewagi nad drugim w rankingu, Turkiem Ege Kurtem.