Mistrzostwa świata. Aleksandra Rudzińska i Anna Brożek z dubletem we wspinaczce sportowej na czas

Aleksandra Rudzińska zdobyła złoty medal mistrzostw świata we wspinaczce sportowej na czas. W finale pokonała drugą Polkę - Annę Brożek. Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Kałucka.

Polki zdobyły dublet w finale wspinaczki sportowej na czas na 15-metrowej ścianie. Nasze zawodniczki stoczyły bratobójczy pojedynek, w którym odrobinę lepsza okazała się Aleksandra Rudzińska, która pokonała Annę Brożek.

Rudzińska pokonała przedostatnim pojedynku Aleksandrę Kałucką, a Anna Brożek wygrała po falstarcie Rosjanki Marii Kraszawiny. W finale Rudzińska pokonała 15-metrową ściankę w 7,560 sekundy i wygrała z Anną Brożek (7,910 sekundy).

Niestety, w walce o trzecie miejsce Kałuckiej zdarzył się falstart i przegrała z Rosjanką Mariją Krasawiną.

W 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował  się na włączenie wspinaczki sportowej do programu igrzysk w 2020 r. w  Tokio.