Aleksander Doba na okładce "New York Times Magazine"

Aleksander Doba na okładce NYT Magazine

Aleksander Doba na okładce NYT Magazine (www.facebook.com/OloDoba)

Aleksander Doba, podróżnik, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, jest bohaterem artykułu niedzielnego wydania "New York Times Magazine".

To wielkie wyróżnienie i docenienie niezwykłych podróżniczych dokonań 71-letniego Aleksandra Dobry. Tekst, którego autorką jest Elizabeth Weil, zaczyna się od pytania "Dlaczego ten mężczyzna trzykrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk?". - Było warto. Powstał materiał, który nawet mnie zaskoczył. Elizabeth wyciągnęła wiele "smaczków" z mojej przeszłości - napisał na swoim Facebooku Aleksander Doba. 

W artykule znajdziemy wiele szczegółów z życia charyzmatycznego podróżnika m.in. wspomnienia z dzieciństwa i początki jego pasji do pływania na kajaku na otwartych wodach. 

- Nie chcę być mało istotnym, szarym człowiekiem. Podróżowanie to ogromna dawka energii. Kolejne samotne wyprawy na kajaku dają mi egzystencjalny dreszczyk emocji - opowiada Doba. - Podczas moich wypraw pogoda była zazwyczaj paskudna. Wilgotno i gorąco. Ciężko było zasnąć w ciągu dnia, mało brakowało, a dostałbym udaru. Rzadko trzymałem się harmonogramu. W końcu nie jestem Niemcem, żebym miał wiosłować zawsze od 9 rano. Jestem Polakiem. Wiosłowałem, kiedy chciałem. 

Artykuł zostanie opublikowany w niedzielnym wydaniu New York Times Magazine, który wydawany jest w USA w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy. Dostępny jest już w internecie. 

Zobacz także
  • Jerzy Brzęczek w Wiedniu Skład na mecz Austria - Polska. Piątek zacznie na ławce
  • Runmaggedon Ostatni etap biegowy i radość zwycięstwa - Runmageddon Sahara zakończony
  • Runmagedon Sahara Arcytrudny odcinek w Górach Atlas - Drugi dzień Runmageddonu Sahara